Úvod Panická porucha

Panická porucha

Lidský organismus je nejen důmyslný, ale i křehký. Působením vnitřních i vnějších vlivů, (případně jejich kombinací), může docházet k poruchám zdraví, které jsou označovány jako fyzické či psychické nemoci. Jde však o zjednodušený pohled, protože tělo i duše tvoří vzájemně se ovlivňující a prolínající jednotu. Tudíž lze předpokládat, že porucha lidské psychy časem vyústí v tělesné onemocnění a naopak, některé změny funkčnosti tělesných systémů tvoří živnou půdu ke vzniku psychických poruch.

Co bylo prvotní je mnohdy těžce rozpoznatelné i odborníkům, a patří do nekonečné diskuze typu „ bylo dřív vejce nebo slepice?“ Proto se spousta nemocí označuje kulantním názvem psychosomatické onemocnění, což je mnohem blíž skutečné pravdě. Mezi takové nemoci by se dala přiřadit tak hrůzostrašně nazvaná panická porucha.

 


Diskuse (39 komentářů)

Daniela, (01. 10. 2014 11:59) Reagovat
Mě trápí už delší dobu spíše návaly úzkosti. Hlavně pokud jsem delší dobu ve společnosti více lidí. Neřekla bych, že mám sociální fobii, podle příznaků, které jsem si vyčetla mi to nesedí, ale občas je to...špatný...Poté přemýšlím, co jsem řekla, jestli jsem nepekla něco špatně a tak. Dokážu pak být i z maličkosti špatná delší dobu.
Verča, (06. 01. 2015 06:44) Reagovat
Já mám v poslední době také pocity úzkosti. Prodělala jsem si docela velký stres, ale už je to pryč. Akorát těch úzkostí se nějak nedokážu zbavit. Pořád mě přepadají, a i když si snažím vysvětlovat, že to nic není a že se nemám čeho bát, stejně se objevují. Je to tak ubíjející. Navíc začínám mít potíže i se spaním.
Angelina, (04. 06. 2015 08:21) Reagovat
Panická porucha mě ničí život už několik let. Nikdy nevím, kdy se ve mě probudí panická ataka. Někdy jsem jen úzkostná a necítím se dobře, ale někdy se to rozjede naplno a to je pak peklo. Je to hrozná nemoc a vůbec nevím, jak se jí zbavit.
Anička, (08. 07. 2015 13:59) Reagovat
A řešíte to s pomocí psychologa? Já to díky psychoterapii zvládla. Ne že bych teď byla vzor psychické stability, ale je to mnohem lepší. Občas trpím trochu úzkostí, ale panické ataky nemám. Tak to zkuste a nenechte si vnutit léky. Na ty je vždycky času dost.
Eva, (05. 08. 2015 09:03) Reagovat
O panické poruše jsem něco dávno četla, ale nikdy mě nenapadlo, že by se to mohlo jednou týkat i mě. Poté, co měl manžel výrazné zdravotní problémy, se u mě objevil první záchvat a od té doby ještě několikrát. Racionálně vím, že je všechno v pohodě, ale nemůžu si pomoct. Chci to začít řešit s odborníkem. Nevíte, jestli je v tomto případě lepší navštívit psychologa či psychiatra. Je vždy psycholog placený? Nemám tolik peněz, abych si ho mohla platit.
Ludmila, (09. 10. 2015 11:38) Reagovat
Ono je si jedno, jestli navštívíte psychologa nebo psychiatra. Rozdíl mezi nimi je jen ten, že psychiatr může napsat léky, ale pozor nenechte si je dát, pokud máte alespoň trochu pocit, že to zvládnete bez nich, či dokud nevyzkoušíte něco jiného. Jinak psychologové jsou často placenou službou, ale není to pravidlem, někteří pracují s pojišťovnou.
Kubikula11Myneček, (29. 12. 2015 16:48) Reagovat
Na váš dotaz s práškama --->, byl jsem možná k[cenzura!]i této nemoci hospitalizován na psychiatrické klinice v praze v bohnicích , Prášky kterýma mně tam léčili podle mně nemněly žádnej vliv na léčení choroby spíš jen utlumovaly veškeré moje funkce těla a přibral jsem po nich zhruba 30 kilo.Zkuste se kouknout jestly to není zbůsobené stravou a nedostatkem nějakého hormonu než jsi zajdete pro antidepresiva - většina to jsou silné oblbováky mněl jsem snima co dělat, abych se vrátil k normálnímu životu (takovej vnitřní boj :D). :). U mně stačila jen zvíšena dávka rybího oleje pač nejim od mala zeleninu a ryby , takže jsem strádal zřejmně na serotoninu (hormon štěstí ).Myslim si že přísunem rybích kapslí jsem vyřešil psychyckou poruchu (nemoc) která mně také tížila jako vás (některé lidi přišli kvuli takovému malému nedostatku o svéprávnost) skuste se zeptat lékaře na váš jídelníček.S pozdravem Kubikula11
Kamila, (01. 02. 2016 15:44) Reagovat
Také bojuju s tím, jestli brát antidepresiva nebo ne. Vůbec se mi do nich nechce. Také mi doktorka říkala o tom serotoninu, ale také říkala, že když ho má někdo hodně nedostatek, nepomůže už úprava jídelníčku. Ale nevím, jak poznat velký nedostatek, pokud vím, tak se to měřit nijak nedá. Určitě zkusím ty rybí kapsle. Určitě lepší řešení, než hned jít do antidepresiv.
Poli, (03. 03. 2016 19:25) Reagovat
Asi záleží na tom, jak moc velké problémy máte. Jestli jsou vaše stavy tak vážné, že vám dělá obtíže vstát ráno z postele, nebo máte hodně černé myšlenky, neexperimentovala bych a brala antidepresiva, ale jestli to tak nějak zvládáte, tak je asi lepší něco zkusit než hned začít brát léky. Držím vám palce.
Tom, (03. 06. 2016 08:51) Reagovat
Přesně tak neléčená těžká deprese je opravdu nebezpečná. Antidepresiva obecně nejsou ideálním řešením, ale mnohým lidem pomáhají dobře fungovat bez těžkých problémů, který by bez nich měli.
Michal, (30. 06. 2016 07:35) Reagovat
Panickou poruchou trpí moje manželka. Je to teprve krátkou dobu, dříve nikdy takové problémy neměla. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné se z toho "dostat" bez psychologa? Začínám načítat různé publikace, takže bych ji mohl případně nějak pomoci já. Nebo si myslíte, že to nebude mít takový efekt?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty